Beton może być szary i szorstki. Ale nie musi.

Który kolor to beton?

Część prac wykonujemy z betonu w naturalnym kolorze. Tak, po prostu. Choć i tutaj finalna barwa betonu będzie zależała od wielu czynników, m.in. rodzaju zastosowanego cementu, koloru piasku i kruszywa, czasu do rozformowania, wreszcie od tego w jaki sposób gotowy beton będzie wykończony, czy będzie szlifowany, polerowany itp.

Poza tym, dysponujemy szerokimi możliwościami indywidualnego doboru koloru betonu. Barwimy beton w masie wykorzystując do tego dedykowane barwniki.

Możemy wykonać beton od niemal białego, lub niemal czarny. Zastosowanie białego cementu i jasnych lub neutralnych kruszyw, pozwala na uzyskanie bardziej żywych barw, w porównaniu z szarymi betonami portlandzkimi. W naszej palecie barw pojawiają się odcienie żółci, brązu, czerwieni, zieleni, czy błękitu. Mieszając je ze sobą możemy dobierać kolory i odcienie dostosowane do gustów i potrzeb klientów.

W niektórych sytuacjach stosujemy barwniki kwasowe, nanoszone na powierzchnię betonu. Barwniki takie reagują powierzchniowo na beton i pozostawiają trwałe, niejednorodne przebarwienia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
płyta betonowa, barwiona powierzchniowo z użyciem dedykowanych kwasów.

W zależności od specyfiki projektu, oczekiwanego koloru czy sposobu wykończenia, przygotowujemy próbki betonu. Na ich podstawie wybieramy z klientem właściwy wariant koloru i faktury.

faktura 1 600x600

 

przykład blatu wykonanego w standardowej technice – gładki, polerowany wierzch i porowate (z rakami) boki. 

 

 

 

 

 

 

Faktury – estetyka powierzchni

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Detale i dodatki

piryt1